Yürüyen Merdiven Soruları

Yürüyen Merdiven Soruları

Amada TECH Asansör ve yürüyen merdiven üretiminde ileri teknoloji ve üstün kalite ile Türkiye’nin önde gelen lider asansör firmasıdır. Tasarım, Arge, Mühendislik, üretim, satış, kurulum ve bakımı bir bütün olarak entegre eden modern ve profesyonel asansör üreticisidir.

Yürüyen Merdiven Tarihi

İlk yürüyen merdiven 19. yüzyılın ortalarında iki Amerikalı, Leamon Souder ve Nathan Ames tarafından patentlendi. Ancak patentli tasarımları hiçbir zaman üretilmedi .

Charles Seeburger ve Jesse Reno tarafından tasarlanan çalışan bir prototip 20. yüzyılın başlarına kadar üretilmedi. Çalışma modelleri büyük ilgi gördü ve ilk olarak New York City‘nin büyük mağazalarında kuruldu . 1910’da Seeburger ve Reno buluşlarını sattı.

Yürüyen Merdiven Çeşitleri

En yaygın yürüyen merdiven sistemleri için kullanılan üç temel konfigürasyon vardır :

 • Paralel: Yan yana konumlandırılmış, zıt yönlerde hareket eden yürüyen merdivenler .
 • Criss-cross: ( Single ) Tek yönde hareket eden yürüyen merdivenler , alan gereksinimlerini en aza indirecek şekilde ‘istiflenir’ .
 • Çoklu paralel: Farklı yönlere sahip iki veya daha fazla yürüyen merdivenden oluşur

Yürüyen Merdivenler; İç Mekan, Dış Mekan, Heavy Duty Ağır Trafik çeşitleri vardır.

Yürüyen Merdiven Basamak Ölçüsü Nedir

Yürüyen merdivenler 600, 800 ve 1000 mm basamak genişliklerinde mevcuttur. En popüler basamak genişliği 1000 mm’dir. Bu basamak genişliği, kullanıcıya bagaj ve alışveriş çantalarında bile basamak bandına engelsiz erişim sağlar. Diğer iki kademe genişliği esas olarak daha az kullanılan birimler için veya alanın kısıtlı olduğu yerlerde kullanılır.

Yürüyen Merdiven Eğimi Nedir

Çeşitli yürüyen merdiven boyutlarımız, açı seçeneklerimiz ve hız aralıklarımız var. Bu yüzden, projeniz için mükemmel yürüyen merdiven tasarımına sahip olduğumuzdan emin olunuz. Standart serimiz için maksimum yürüyen merdiven uzunluğu modele göre değişir. Tüm modeller hem iç hem de dış kullanım için uygundur ve standart yürüyen merdiven açılarımız tipik olarak 30 ve 35’derecedir.

Dünyanın En Uzun Yürüyen Merdiveni ve Yüksekliği Nedir

Dünyanın en uzun yürüyen merdivenleri, Saint Petersburg Metrosu‘nun derin yeraltı istasyonlarına kurulur . Ploshchad Lenina, Chernyshevskaya ve Admiralteyskaya istasyonlarında 138 m (453 ft) uzunluğa ve 69 m (226 ft) yüksekliğe kadar yürüyen merdivenler vardır.

Hong Kong’daki Central-Mid-Levels yürüyen merdiven ve yürüme yolu sistemi, dünyadaki en uzun dış mekan yürüyen merdiven sistemidir. Sistem, 800 m (2.600 ft) mesafeyi kapsar ve alttan üste 135 metreden ( 443 ft ) fazla bir yükseklikten geçer .

COVID 19 Yürüyen Merdiven Temizliği ve Kullanımı

COVID’in yayılmasıyla birlikte yürüyen merdivenlerde ve yürüyen bantlarda etkili temizlik ve dezenfeksiyon artık her zamankinden daha önemli hale geldi. Bakteriler ve kir gizlenebilir ve görünmez olabilir. Ayakkabılar yürüyen merdiven basamaklarına kiri aktarabilir ve eller tırabzanlarda iz ve kir bırakabilir. Dokunduğumuz yüzeylere dikkat etmek sadece kişisel güvenliğimiz için değil aynı zamanda halk sağlığı için de önemlidir. Devamını oku

Yürüyen merdiven temizliği

Her asansör sahibi, bina sahibi ve tesis yöneticisi için kaldırma ekipmanının temizlenmesi düzenli bir yürüyen merdiven bakım faaliyeti olmalıdır, bazen gözden kaçabilir. Ancak, bir bakım planı varsa ve doğru ekipman kullanılıyorsa, yürüyen merdiveni temizlemek zor değildir. Devamını oku

Share this post

Comment (1)

 • e-commerce

  Wow, superb weblog format! How long have you been blogging for?
  you make blogging glance easy. The overall look of your web
  site is magnificent, as smartly as the content material!
  You can see similar here sklep online

  16 April 2024 at 05:47

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Telif Hakları AmadaTECH Asansöre Aittir.