Monşarj Asansör ve Yemek Asansörü Sıkça Sorulan Sorular

Monşarj Asansör ve Yemek Asansörü Sıkça Sorulan Sorular

Monşarj Asansör


yemek asansörü

Bu asansörler, dumbwaiter, mutfak asansörleri, yemek asansörleri, servis asansörleri gibi çeşitli isimlerle anılır.
Servis asansörü dediğimizde, iş yerinizde veya evinizde tabak, bardak gibi hafif malzemeler veya elle kaldırılamayacak kadar tehlikeli veya hantal olan malları taşımanıza, birden fazla merdiven çıkmanıza gerek olmadan,bel hizasında veya zemin seviyesinde yüklenebilen ve insan taşımayan küçük yük asansörleridir.

Servis asansörleri ne için kullanılır?

Servis asansörü, yiyecekleri, tabak, bardak vb. Taşımak için kullanılır. Ayrıca, bir veya daha fazla katlı olan bir restoran için yemek asansörü veya mutfak asansörü olarak da çalışır – yemeklerin servis edilmesine ve kirli tabakların getirilmesine yardımcı olur. Diğer modelimiz zemin hizasında hizmet için bir  servis asansörüdür. Süpermarkette, catering firmaları, fabrikalarda servis arabalarını taşımak için tasarlanmıştır. Kasa, çuval, koli, fıçı, bavul, bidon gibi ağır yükleri zemin hizasında taşımaya yardımcı olur.

Servis asansörüne ihtiyacım olup olmadığını nasıl anlarım?

Ürünleri veya malzemeleri iki veya daha fazla kat üzerinde tekrar tekrar taşıyorsanız, bir servis asansörüne ihtiyacınız olacaktır. Bir işletme sahibiyseniz, Servis asansörü verimliliğiniz ve güvenliğinizi artıracaktır. Çalışanlarınızın çalışma saatleri boyunca refahından ve ayrıca işyerinde herkesin sağlık ve güvenliğinden yasal olarak sorumlusunuz. İş yerinizi nasıl değerlendireceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve bir asansörün sizin için ne kadar yararlı olabileceğini manuel taşıma maliyetlerinden ve risklerden kaçınma başlıklı bloğumuzda görebilirsiniz.

Özel bir konuta servis asansörü kurabilir miyim?

Kesinlikle yapabilirsiniz. Alışverişten sonra alınan malzeme veya ürünleri merdivenlerden çıkarak taşımanın zor olduğu binalara AmadaTECH markalı yüzlerce servis asansörü kurduk. Çoğu büyük ev ve villalarda  mutfaktan yemek odasına, mutfaktan terasa kadar kurulabilmektedir.

Bir servis asansörünün taşıma kapasitesi nedir ?

Ortalama standart servis asansörleri için 150 kg ​​ve 80x80x80 kabin ölçülerinden daha büyük servis asansörleri için 250 kg ‘dır.

monşarj asansörü sorular

Dumbwaiter terimi nereden geliyor? 

‘Dumbwaiter’ terimi, asansörün ilk olarak mutfakları bodrum katlarında veya ‘hizmetliler bölümünde’ olan büyük evlerde kullanılmasıyla ortaya çıktı. Bu hizmetliler, asansörü kullanarak yemekleri üst kattaki yemek odasına götürür ve mutfaktan yemek odasına giderken tekrar aşağı iner, böylece gürültü ve yemek kokusunun müşterilerden izole edilmesi için kullanıldı. Terimin kökenleri, basitçe bu asansörün kendi sessiz garsonunuza sahip olmanın bir yolu olması, görülmemesi ve duyulmamasıdır. Monşarj asansör tarihi  yazımızı incelebilirsiniz

Yemek asansörü, monşarj asansör fiyatı nedir?

Yemek Servis asansörlerinin fiyatı değişkendir. Bunlar durak sayısı, kabin ölçüleri, konfigürasyona, kat sayısına ve seçeneklere bağlı olarak değişir. Hangi inşaat işinin gerekli olacağını ve projesini firmamızdan öğrenebilirsiniz.

Yemek Asansörüne nasıl eşya alırım ve asansörden çıkarım?

Yemek asansörü olarak çalışan küçük bir servis asansörü veya yük asansörü varsa, bu durumda tabakları ve çatal bıçak takımlarını yüklemek / boşaltmak için genellikle bel hizasına monte edeceksiniz. Daha büyük servis asansörleri katlarda zemin seviyesinde yüklenir ve malları başka bir kat seviyesine götürür, böylece ürünleriniz bir araba veya palet üzerinde olur. 

monsarj asansör kullanimi

Yemek servisi yaptığımız bir işletmem var. Yiyecekleri sıcak tutmanın bir yolu var mı?

Evet, AmadaTECH servis asansörlerimizde opsiyonel olarak bir ısıtıcı sunuyoruz. Isıtıcı isteğinizi teklif aşamasında belirtmeniz gerekmektedir.

Bir servis asansörü kaç kata kadar çalışır ve Ne kadar yük taşır ?

AmadaTECH özel konfigürasyon serisi servis asansörlerimiz 50 metreye veya 15 durağa kadar seyahat edebilir ve iki standart yük taşıyabilir – 150kg veya 250kg . 

monşarj asansör projemiz

TEMPOİNT – Gül İnşaat Proje A.Ş – NATA Holding / Sultangazi – İstanbul
Hastane Projelerinde yer alan 13 durak / 42 Metre Seyir
Türkiye’de ilk yüksek katlı yemek asansörü projesi
AmadaTECH Asansör FARKI İle

Monşarj Yemek asansörü modelleri ?

Yemek Servis asansörlerinde Farklı modellerimiz vardır. Tek giriş, her katta giriş aynı yönden, karşılıklı çift giriş, bir katta ön tarafta diğer katta tam karşısından, L giriş çapraz giriş bir kattan ön tarafta diğer katta sağ veya sol taraftan, Aynı katta iki giriş, her katta hem önde tarafta ve karşısında kapı olmaktadır. Aynı kuyuda çift asansör, iki asansör yan yana bağımsız çalışmaktadır. Bu küçük asansörler, en kompakt kaldırma biçimlerinden bazılarıdır, bu nedenle ne kadar küçük bir alan gerektiğine şaşıracaksınız. Üst katta düşük tavan boşluğunun üstesinden gelmek için özel olarak tasarlanmış AmadaTECH servis asansörleri de bulunmaktadır.

Bir servis asansörünün kurulması ne kadar sürer?

AmadaTECH imalatçı firma olduğu için ürünler her zaman stoklarımızda hazır bulunmaktadır ve aynı gün sevk edilmektedir. Montaj süresi inşaatınızın ve elektrik işlerinizin hazır olması durumunda 1 günde montajı tamamlıyoruz. 

Ticari tesisiniz, okulunuz, mutfağınız, restoranınız veya dükkanınız iki veya daha fazla yemek / servis katı içeriyorsa, muhtemelen bir çeşit servis asansörü kullanmanız gerekecektir. AmadaTECH’ in geniş bir yük ve servis asansörleri yelpazesi sunuyoruz, böylece ihtiyaçlarınıza en uygun ürünü önerebilir, ürün çeşitlerimiz hakkında daha fazlasını görebilirsiniz.

Monşarj Asansör Android mobil Uygulamamızı İnceleyebilirsiniz

AmadaTECH Asansör A.Ş. olarak monşarj asansör ile ilgili ayrı web sayfamız ve ücretsiz adroid mobil uygulamamız vardır. 

Bu gönderiyi paylaş


Telif Hakları AmadaTECH Asansöre Aittir.