Kuyu Dipsiz Asansör Avantajları

Kuyu Dipsiz Asansörler

Dubleks ev ve villalarda üst katlara merdiven yardımıyla çıkmak bazı durumlarda sıkıntılı olabilmektedir. Özellikle engelliler ve yaşlılar için böyle bir olay neredeyse imkânsız gibidir. Böyle mekanlarda asansör kurulumu için yeterli kuyu dibi ve makine dairesi bulunmamaktadır. Kuyu dipsiz asansörler yardımıyla her alana kolay bir şekilde asansör sistemi kurmak mümkün hale gelmiştir. Sistemin en büyük özelliği kurulum için asansörün sığabileceği ölçüde bir alanın yeterli olmasıdır. Bakım gerektirmeyen çalışma yapısı, geniş iç hacmi ve yüksek verimi sayesinde az katlı yerlerde tercih edilmektedir. Hızı normal asansörlere göre düşüktür ve en fazla 5 katlı alanlarda kullanılabilmektedir. İnşaat sırasında asansör uygulaması yapılmayan ve hatta tümüyle inşaatı bitmiş alanlarda rahatlıkla uygulanabilir özelliktedir. Kuyu dipsiz asansör özellikle AVM’ler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Yüksek yaşam için tasarlanmış kuyu dipsiz asansörler

AmadaTECH  Kuyu dipsiz asansörler güçlü bir estetik duyarlılığa sahiptir, inanılmaz derecede çok iyi tasarlanmamıştır – kuyu dipsiz asansörler aynı zamanda yenilikte bir ustalık sınıfıdır.
AmadaTECH kuyu dipsiz asansörler, merdiven çıkmakta zorlanan yaşlı insanlarımız ve engelli vatandaşlarımız için erişim kolaylığı sağlamaktadır.

Kullanıcı Avantajları

Kuyu dipsiz asansörler ruhsatsız kurulum özelliği sayesinde en büyük avantajı sağlamaktadır. Kurulum için asansör ruhsatı almaya gerek duyulmamaktadır. Düşük enerji sarfiyatları ve dar alanda kullanılabilme özellikleri sayesinde az katlı yerlerde tercih nedenidirler. Özellikle 2 en fazla 5 katlı (maksimum 15 metre) villa, dubleks, ofis, AVM ve iş yerlerinde üst katlara konforlu bir biçimde çıkabilmek için kullanılırlar. Tam boy kabin ve panoramik görünüm şekilleri sayesinde geniş ürün yelpazesi sunan sistem, az yer kaplaması, kolay montajı ve geniş iç hacmiyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Güvenlik Ön Planda

Kuyu dipsiz asansör Avrupa Birliği standart güvenlik önlemlerini fazlasıyla karşılamaktadır. Çift taraflı ışın perdesi sayesinde ani hareketleri kolayca algılayarak durma özelliğine sahiptir. Elektrik kesintisi gibi can sıkıcı durumlara karşı en yakın kata otomatik olarak gider ve yolcuların içeride kalmasını önler. Ayrıca şifre kartı veya kart okuyucu eklemek de müşteri isteğine bağlıdır.

Teknik ve Yapısal Özellikler

Kuyu dipsiz asansörler çelik konstrüksiyondan imal edilmektedir. Yapısal olarak lamine cam ve paslanmaz çelik kullanılmakta olup modern görünümlere sahip olabilmek için ev asansör kataloğumuzu inceleyebilirsiniz. Kuyu dibi için gerekli mesafe 170 mm ile oldukça kısadır. Böylece her alana kolaylıkla monte edilebilir hale gelmektedir. Kurulum için sadece boş bir alanın olması yeterlidir. 0.15 metre/saniye hızı kısa mesafede yormayacak ölçüde düşüktür. Kabinlerde yaratılan geniş iç hacmi ile kısa mesafelerde güvenle kullanılabilir. Ön keşif ve model seçimi için hemen irtibata geçebilirsiniz.

AmadaTECH kuyu dipsiz asansörler , evinizin içinde yaşamayı kolaylaştırmak için çok zarif bir çözümdür.

Her mekana uygun kuyu dipsiz asansör çözümleri

İç mekan ve dış mekan

Amada TECH kuyu dipsiz asansörler 100×100 mm den 150×150 mm  yer yeterlidir. Özel ölçülerde imalatımız vardır.

Manuel kapı veya tam otomatik kapı seçenekleri, dış kaplaması lamine cam veya Ral boyalı panel seçeneklerimiz vardır. Çelik konstrüksiyon Renk seçimi için ücret farkı uygulamıyoruz. Renk seçimi Firmamızda ÜCRETSİZDİR.

Ruhsata tabii değil

Makine emniyet yönetmeliğine uygun, düşük hızlı, emniyetli ve güvenli özel asansörlerdir. Yürüme zorluğu çeken ve merdiven inip çıkmakta zorlanan kişiler için en  modelidir. Makine emniyet yönetmeliği standartları gereği asansör sınıfına girmezler.

Ürünlerimiz 2006/42/EC – 2014/35/EU direktiflere ve standartlarına uygun olarak tasarlanmış ve üretilmiştir. Akredite kurum tarafından Sertifikalandırılmıştır. Ürünlerimiz EN 60204-1:2018, EN 60201-1, EN ISO 12100:2010, EN ISO 13849-1:2015, EN 81-40 direktiflerine uygundur.

Bu gönderiyi paylaş


Telif Hakları AmadaTECH Asansöre Aittir.