Yürüyen Merdiven

Çeşitli yürüyen merdiven boyutlarımız, açı seçeneklerimiz ve hız aralıklarımız var. Bu yüzden, projeniz için mükemmel yürüyen merdiven tasarımına sahip olduğumuzdan emin olunuz. Standart serimiz için maksimum yürüyen merdiven uzunluğu modele göre değişir. Tüm modeller hem iç hem de dış kullanım için uygundur ve standart yürüyen merdiven açılarımız tipik olarak 30 ve 35’derecedir.
Yürüyen merdivenler 600, 800 ve 1000 mm basamak genişliklerinde mevcuttur. En popüler basamak genişliği 1000 mm'dir. Bu basamak genişliği, kullanıcıya bagaj ve alışveriş çantalarında bile basamak bandına engelsiz erişim sağlar. Diğer iki kademe genişliği esas olarak daha az kullanılan birimler için veya alanın kısıtlı olduğu yerlerde kullanılır.
Dünyanın en uzun yürüyen merdivenleriSaint Petersburg Metrosu'nun derin yeraltı istasyonlarına kurulur . Ploshchad Lenina, Chernyshevskaya ve Admiralteyskaya istasyonlarında 138 m (453 ft) uzunluğa ve 69 m (226 ft) yüksekliğe kadar yürüyen merdivenler vardır.Hong Kong'daki Central-Mid-Levels yürüyen merdiven ve yürüme yolu sistemi, dünyadaki en uzun dış mekan yürüyen merdiven sistemidir. Sistem, 800 m (2.600 ft) mesafeyi kapsar ve alttan üste 135 metreden ( 443 ft ) fazla bir yükseklikten geçer .

En yaygın yürüyen merdiven sistemleri için kullanılan üç temel konfigürasyon vardır :

  • Paralel: Yan yana konumlandırılmış, zıt yönlerde hareket eden yürüyen merdivenler .
  • Criss-cross: ( Single ) Tek yönde hareket eden yürüyen merdivenler , alan gereksinimlerini en aza indirecek şekilde 'istiflenir' .
  • Çoklu paralel: Farklı yönlere sahip iki veya daha fazla yürüyen merdivenden oluşur

Yürüyen Merdivenler; İç Mekan, Dış Mekan, Heavy Duty Ağır Trafik çeşitleri vardır.

İlk yürüyen merdiven 19. yüzyılın ortalarında iki Amerikalı, Leamon Souder ve Nathan Ames tarafından patentlendi. Ancak patentli tasarımları hiçbir zaman üretilmedi .Charles Seeburger ve Jesse Reno tarafından tasarlanan çalışan bir prototip 20. yüzyılın başlarına kadar üretilmedi. Çalışma modelleri büyük ilgi gördü ve ilk olarak New York City'nin büyük mağazalarında kuruldu . 1910'da Seeburger ve Reno buluşlarını sattı.
Telif Hakları AmadaTECH Asansöre Aittir.