İşletmeniz İçin Doğru Yük Asansörü Seçimi

Yük Asansörü Seçimi

İşletmeniz İçin Doğru Yük Asansörü Seçimi

İşletmeniz İçin Doğru Yük Asansörünü Seçme

Yük taşımak için bir gereksiniminiz mi var? İster manuel taşıma sorunlarına kadar ister verimliliği artırmak için ihtiyacınız olan yük veya servis asansörünün türünü belirlemenize yardımcı olabiliriz.

Doğru yük asansörünü seçmek zor bir görev gibi görünebilir. Türlere, boyutlara ve yüklere göre çok sayıda seçenek var

1. Asansörünüzün hangi görevleri gerçekleştirmesini istiyorsunuz?

En önemli başlangıç ​​noktası gibi görünebilir, ancak tüm fikir hayatı kolaylaştırmak, personeli daha güvenli hale getirmek ve müşterileri hizmet standartlarınızdan memnun etmektir. Bu nedenle, asansörün hangi işlevi yerine getirmesi gerektiğini ve kaç kata hizmet vermesini bilmemiz gerekir.

2. Asansörün taşıyacağı yükü belirleme

Her bir yükün ağırlığı ve hacmi (asansöre koyduğunuz eşyalar) gerekli kaldırma kapasitesini belirler. Büyük kutularda hafif nesneler veya küçük kutularda ağır nesneler taşımanız gerekebilir. Bu iki örnek aynı asansör kabini boyutunu gerektirmeyebilir ancak aynı ağırlık kapasitesine ihtiyaç duyabilir. Kapasitesinin üzerinde yük taşımak asansörün verimli bir şekilde çalışmayacağından, bunu doğru yapmak çok önemlidir.

AmadaTECH Monşarj Asansörler 50 kg, 100, kg, 150 kg, 200 kg taşımaktadır. AmadaTECH Servis asansörleri 250 kg, 300 Kg taşıyabilir AmadaTECH Yük asansörleri 500 kg dan 3000 kg yükler için idealdir

3. Yer seviyesinde mi yoksa bel seviyesinde mi yükleme yapacaksınız?

Kat seviyesi. Ağır veya ebatlı malları bir palet veya servis aracı üzerinde taşımayı planlıyorsanız, zemin seviyesinde bir yükleme asansörüne ihtiyacınız olacaktır (örneğin, servis asansörüyük asansörü serilerimiz ). örnek olarak, bir hastane, yemekhane, fabrika veya otelde yük taşıma k için kullanılan bir yük taşıma asansörüdür.

Bel seviyesi. Asansörünüz bir kafe veya restorandaki hizmeti iyileştirmekse, bir yemek asansörü bel hizasında servis yapmak en uygun seçenektir.

4. İdeal olarak kaç asansöre ihtiyacınız olacak?

Bu, operasyonunuzun büyüklüğüne, malları taşımak için ihtiyaç duyduğunuz hıza ve asansörleri kullanan personel sayısına bağlıdır. Ayrıca tesislerinizin boyutu ve düzenine göre belirlenir.

Yiyecek ve içecek servisi için kullanılan monşarj asansör genellikle kurulacak yerin servis yoğunluğuna bağlıdır.az yoğunluk olan yerlerde değişik ebatlarda bel hizasında monşarj asansör yeterlidir. Çok yoğun olan yerlerde ise biri servis, diğeri bulaşıklar için olmak üzere çift monşarj asansör kurulur. Çift katlı, tek kuyuda iki servis asansörü alternatif bir diğer seçenektir. Genellikle yemek asansörlerinin temizlik kolaylığı ve hijyen amacıyla paslanmaz çelikten yapıldığını belirtmek gerekir.

5. Ve son olarak, tesisleriniz ihtiyaçlarınızı karşılayabilir mi?

Nihai karar, seçtiğiniz asansör tipine uyması için ne kadar zemin alanı, çukur derinliği veya rampa gerektiğidir ve son kat yüksekliğidir. Bu konuda firmamız ücretsiz etüt, mimari destek, proje desteği ve teknik destek vermektedir. Tesisiniz için ideal gereksinimlerinizi nasıl karşılayacağınızı belirlemenize yardımcı oluyoruz.

Monşarj Asansör E Kataloğ İnceleyebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Telif Hakları AmadaTECH Asansöre Aittir.