Bina Tipine Göre Asansör Seçimi

Bina Tipine Göre Asansör Seçimi

Ne Tür Asansöre İhtiyacım Var?

BİNA TİPİNE GÖRE TASARIM VE KURULUM

HER BİNA İÇİN ÖZEL ÇÖZÜMLER

AmadaTECH’ in uzman asansör kurulum ekibi, her binaya uyacak bir asansör çözümüne sahiptir. İster ticari ister konut binası, ister düşük katlı veya yüksek katlı bina olsun, AmadaTECH , bireysel gereksinimlerinize göre bir asansör tasarlayabilir ve kurabilir.

Birçok mülk yöneticisinin veya mal sahibinin farkında olmadığı bir şey, taşıyacakları yüklerin boyutuna ve türlerine bağlı olarak binalar için farklı tip ve sınıf asansörlerin önerilmesidir.

Beş veya daha az katlı daha küçük binalar genellikle bir hidrolik asansör yeterlidir. Daha yüksek binalar için makineli, elektrikli bir asansör gerekir. Asansör endüstrisinde bunlara “yolcu asansörü” denir.

Yolcu Asansörleri – Bina Asansörü

Yolcu asansörleri, yolcu taşımak için tasarlanmış ve derecelendirilmiştir. AmadaTECH Asansör, çeşitli hız ve boyutlarda yolcu asansörleri tasarlamaktadır. En büyük yolcu asansörleri 2.500 kg kapasiteye sahiptir, ancak çoğu 800 kg ile 1600 kg arasındadır. Bazıları, hastane uygulamaları gibi sedyelerin yerleştirilmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Hidrolik veya çekişli olabilirler. Ayrıca, makine dairesiz de olabilirler ve bunlar, esasen özel bir tipte elektrikli asansördür. Yolcu asansörü makine daireli ve makine dairesiz seçenekleri vardır

Yük Asansörleri
Yük asansörleri ağır hizmet tipi ve malzeme taşımak için tasarlanmıştır. Yük asansörleri dikey ve yatay olarak açılan yük kapılarına sahiptir. AmadaTECH yük asansörlerin yapması gereken işi ve bunları sahip olduğunuz bina türüne ve taşımaları gereken yüklere göre özelleştirebiliriz. Binanızın ihtiyaç duyduğu her türlü hız ve ebat kapasitesini karşılayacak yük asansörleri tasarlayabiliriz.

Servis Asansörleri
Servis asansörleri genellikle Personel asansörü veya küçük Yük Asansörleri olarak adlandırılır. Servis asansörleri aslında yardımcı kabin ve zeminlerle donatılmış normal yolcu asansörleridir ve genellikle ticari bir binanın “yalnızca çalışanlar” alanında bulunur. En yaygın örnek, otellerdeki kat hizmetleri tarafından kullanılan servis asansörüdür. Servis asansörleri aynı zamanda küçük yük asansörü olarak adlandırılır. Kapasitesi 500 kg kadar olan yükleri taşımaktadır. İşyeri ve fabrikalarda kullanılmaktadır.

Ticari Asansörler ve Konut Asansörleri
Konut asansörleri iş merkezleri ve konutlar için tasarlanmıştır. Bir asansör birden fazla konuta hizmet veriyorsa monte edilmişse, ticari bir asansör olmalıdır. Konut asansörleri 320,400, 630, 800 kapasiteye sahiptir. Konut asansör genellikle makine daireli asansör uygulanmaktadır

Makine Dairesiz Asansörler
Asansör sektöründe en son yeniliklerden biri makine dairesiz asansörler veya MRL asansörlerdir. Asansör boşluğunun tepesinde küçük bir dişlisiz makine ve motor kullanırlar. Çoğu asansörün ihtiyaç duyduğu makine odasını ortadan kaldırarak, alan planlamasında daha fazla verimlilik elde edebilirsiniz. Kompakt yapıları nedeniyle Makine dairesiz asansörler, yüksek katlı binalarda kullanılmaktadır. Makine dairesiz asansörler ayrıca yolcu veya yük asansörleri olarak da sınıflandırılır.

Monşarj Asansör
Konutlarda, otellerde, hastanelerde, villalarda, cafe ve restoranlarda yemek taşıma ve servisi çok pratik olabilir. Küçük bir alana kurulabilir ve yemeklerin, paketlerin veya diğer eşyaların katlar arasında hızlı ve kolay bir şekilde taşınmasını sağlarlar. AmadaTECH Asansör, binanız için ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayacak özel bir monşarj asansör çözümü üretmektedir.

Monşarj Asansör E Kataloğ

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Telif Hakları AmadaTECH Asansöre Aittir.